Maszyny w 100%
wyprodukowane w Europie


Witamy na stronie
Turanlar POLSKA!

Czytaj dalej

Maszyna do cięcia paneli T-PE 433 OPT 3000x3000

Kategoria: Piły paneloweCena: 42000€

Maszyna do cięcia paneli T-PE 433 OPT 3000x3000

Opis produktu

T-PE 433 jest kontrolowaną za pomocą sterownika PLC maszyną do cięcia paneli. Maszyna ta jest oferowana za konkurencyjną cenę w porównaniu do maszyn CNC. Podczas jej projektowania wzięto pod uwagę sterowniki komputerowe wysokiego poziomu a jednocześnie standardy i przepisy dotyczące bezpieczeństwa.

W pamięci jednostki sterującej znajduje się 99 elementów programów do cięcia w 20 liniach. Ta cecha maszyny pozwala na seryjną produkcję jeśli chodzi o docinanie do standardowych rozmiarów. Maszyna ta jest używana do ręcznego cięcia. Rozmiar cięcia może zostać dopasowany ręcznie dla każdego obrabianego elementu. Maszyna może jednocześnie ciąć trzy 18 mm panele, czyli łącznie 54 mm. Jest ona wyposażona w 4 sztuki stołów transportowych z dmuchawą, dzięki czemu łatwiej jest podać panele do maszyny i przesuwać je po stole. Jeśli uruchomiony jest tryb automatyczny, nie ma konieczności popychania paneli do przodu.

Panel jest przytrzymywany i przesuwany w stronę stołu tnącego, a następnie wypychany po pocięciu przez 10 pneumatycznych uchwytów znajdujący się z boku. Pierwsze 4 uchwyty znajdują się blisko siebie na potrzeby cięcia wąskich paneli, i jedyne co należy zrobić to oprzeć panel o osłonę boczną.

T-PE 433 posiada dwie piły: nacinające i rowkujące. Piły demontuje się i wymienia w łatwy i szybki sposób. Jest to wyższy poziom technologii, dzięki któremu proces cięcia staje się sprawny i bezpieczny.

Sterownik PLC
Elektroniczny sterownik, dzięki któremu operator kontroluje pracę wszystkich elementów składowych obrabiarki.

Zespół tnący
Zespół tnący złożony z piły głównej przecinającej pakiet płyt i piły podcinającej zapobiegającej powstawaniu wyszczypań na krawędzi ciętego elementu.

Stoły powietrzne
Stoły powietrzne usytuowane na wejściu do obrabiarki, tworzą powierzchnię do manipulowania pakietem płyt w trakcie procesu cięcia.

Transporter rolkowy
Transporter rolkowy służący do wprowadzania elementów w strefą obróbki.

Chwytaki pneumatyczne
Chwytaki z zaciskiem pneumatycznym, utrzymujące pakiet ciętych płyt podczas cięcia. Poprzez odpowiednie ustawienie kontrolowane przez sterownik PLC cięty materiał uzyskuje żądany wymiar.

Wyrównanie boczne pakietu
Pakiet ułożonych w stos płyt wyrównywany jest poprzez docisk boczny.
 


Zdjęcia

Maszyna do cięcia paneli T-PE 433 OPT 3000x3000 DANE TECHNICZNE

Napięcie 400 V / 50 Hz
Prąd nominalny 25,1 A
Całkowita energia elektryczna 12,1 kW
Ciśnienie powietrza 6 Bar
Szerokość ciecia 3000 mm
Długość ciecia 3000 mm
Wysokość ciecia 54 mm
Predkośc posuwu piły 12-34 m/min
Predkośc posuwu 34 m/min
Obroty piły głównej 4500 obr/min
Obroty piły podcinającej 5000 obr/min
Rozmiar piły tnącej fi 300 x 30 mm
Rozmiar piły nacinającej fi 150 x 30 mm

 

Zachęcamy do obejrzenia filmiku z pracy maszyny:
https://www.youtube.com/watch?v=u4x9DUj5Ses
Certyfikaty